SPONSORS











SPONSORS














Albania - Kupa e Shqiperise
16:00 FT Beselidhja Lezhe 0-0 Burreli (0-0)
16:00 FT FK Vora 2-1 KS Korabi Peshkopi (0-0)
16:00 FT Flamurtari Vlore 1-1 Apolonia Fier (0-0)
16:00 FT KF Elbasani 0-2 Kastrioti Kruje (0-1)
16:00 FT KF Erzeni Shijak 1-0 KS Dinamo Tirana (0-0)
16:00 FT KF Oriku 1-2 Bylis Ballsh (1-1)
16:00 FT KS Lushnja 0-3 Tomori Berat (0-2)
16:00 FT KS Maliqi 0-0 FK Kukesi (0-0)
16:00 FT KS Veleciku Koplik 0-3 Skenderbeu Korce (0-2)
16:00 FT Laberia FC 2-1 Vllaznia Shkoder (1-1)
16:00 FT Luzi 2008 1-4 Teuta Durres (1-2)
16:00 FT Shkumbini Peqin 0-3 KF Tirana (0-2)
16:00 FT Terbuni Puke 0-3 Partizani Tirana (0-3)
16:00 FT Turbina Cerrik 1-1 Egnatia Rrogozhine (1-0)
14:00 FT Besa Kavaje 1-0 Pogradeci
13:30 FT Butrinti Sarande 1-1 KF Laci (0-1)
Argentina - Copa Argentina
23:00 FT Godoy Cruz 3-3 Racing Avellaneda (2-1)
02:30 53' Boca Juniors 0-0 Atletico Patronato (0-0)
Argentina - Primera B Metropolitana
02:00 FT Atletico Talleres 1-1 Atletico Los Andes (0-0)
Armenia - Premier League
16:00 FT Ararat Armenia 3-0 Urartu Yerevan (0-0)
13:00 FT Noah Yerevan 2-1 FC Van (1-1)
Asia - AFC Cup
17:00 FT Nasaf Qarshi 6-0 Mohun Bagan (5-0)
Asia - AFC Womens Asian Cup
14:30 FT Palestine W 0-2 Malaysia W (0-0)
12:00 FT Iran W 5-0 Bangladesh W (3-0)
Australia - National Premier League (Queensland)
11:45 FT Brisbane City 7-2 SWQ Thunder (3-2)
Australia - The Trophy Superstore Premier League
12:30 FT Brisbane Knights 1-3 The Gap FC (0-1)
11:30 FT Albany Creek 3-0 St. George Willawong (1-0)
Austria - OFB Samsung Cup
20:15 FT Grazer AK 2-4 WSG Wattens (2-2)
19:00 FT TSV ST.Johann 1-2 Austria Klagenfurt (0-0)
19:00 FT Red Bull Salzburg 8-0 SC Kalsdorf (4-0)
19:00 FT Schwarz Weiss Bregenz 0-7 SV Lafnitz (0-4)
18:30 FT VfB Hohenems 0-4 Sturm Graz (0-1)
Belarus - Vysshaya Liga
18:00 FT Shakhtyor Soligorsk 2-0 Energetik BGU (1-0)
Belgium - Jupiler Pro League
20:45 FT Royal Antwerp 4-2 Racing Genk (3-1)
Bolivia - Division de Futbol Profesional
21:00 FT Blooming Santa Cruz 0-1 CD Real Tomayapo (0-0)
02:00 82' Bolivar La Paz 4-1 Aurora Cochabamba (3-0)
01:30 FT Real Potosi 3-0 Real Santa Cruz (1-0)
00:15 FT Atletico Palmaflor 0-0 The Strongest La Paz (0-0)
Bosnia and Herzegovina - BH Telecom Premijer Liga
20:30 FT FK Sarajevo 2-0 Zeljeznicar Sarajevo (1-0)
18:00 FT Radnik Bijeljina 1-0 Zrinjski Mostar (1-0)
18:00 FT Siroki Brijeg 2-1 Tuzla City (2-1)
16:00 FT Leotar 2-1 Rudar Prijedor (1-1)
Brazil - Serie A
01:30 FT Sao Paulo FC 0-0 America Mineiro (0-0)
Brazil - Serie B
02:30 49' Operario Ferroviario 1-2 Ponte Preta (1-2)
02:30 FT Nautico Capibaribe 1-2 Londrina EC (0-1)
02:30 FT Vila Nova 0-0 Confianca Aracaju (0-0)
00:00 FT Avai Florianopolis 1-0 Goias EC (0-0)
00:00 FT GE Brasil 0-1 CRB Maceio (0-0)
00:00 FT Sampaio Correa 2-2 Brusque FC (2-0)
00:00 FT EC Vitoria 0-0 Coritiba FC (0-0)
Bulgaria - Cup
17:00 FT Hebar 0-3 CSKA Sofia (0-3)
15:00 FT Bansko 1-2 Pirin Blagoevgrad (1-1)
15:00 FT FK Septemvri 98 Tervel 0-1 Septemvri Simitli (0-1)
15:00 FT Sportist Svoge 0-1 Septemvri Sofia (0-0)
12:00 FT Marek Dupnica 0-2 Levski Sofia (0-2)
Canada - Amway Canadian Championship
23:00 FT HFX Wanderers FC 1-3 Montreal Impact (1-1)
04:00 Cavalry FC - Pacific FC
01:30 FT Toronto FC 4-0 York United (2-0)
Chile - Primera Division B
23:30 FT Fernandez Vial 2-2 San Luis Quillota (2-0)
21:00 FT Puerto Montt 1-0 AC Barnechea (1-0)
17:00 FT Santiago Morning 2-1 Deportes Cobreloa (1-0)
02:00 82' Deportes Iquique 2-0 Deportes Copiapo (2-0)
00:15 FT Deportes Temuco 2-0 San Marcos Arica (1-0)
00:00 FT Rangers Talca 1-1 Deportes Magallanes (0-0)
China - Jia League
13:30 FT Shaanxi Changan Athletic 0-2 Kunshan FC (0-1)
13:30 FT Wuhan Three Towns 3-0 Xinjiang Tianshan Leopard (3-0)
Colombia - Primera A
03:00 41' Junior Barranquilla 0-0 Atletico Huila
Croatia - Hrvatski nogometni kup
18:30 FT Karlovac 0-2 Slaven Belupo (0-1)
18:00 FT Medjimurje Cakovec 0-1 Sibenik (0-1)
16:30 FT Rudar Labin 2-0 RNK Split (2-0)
16:00 FT NK Orijent Rijeka 1-4 Dinamo Zagreb (0-1)
15:30 FT Bjelovar 1-5 Rudes (0-3)
15:30 FT NK Radnik Sesvete 2-2 NK Varazdin (0-1)
15:30 FT NK Zagreb 0-1 Oriolik (0-1)
15:30 FT Belisce 4-0 Vinogradar (3-0)
15:30 FT Bijelo Brdo 1-0 HNK Cibalia (1-0)
Cyprus - Coca Cola Cup
18:00 FT Alki Oroklini 0-4 AEK Larnaca (0-3)
18:00 FT APOEL Nicosia 2-0 Nea Salamis Famagusta (1-0)
18:00 FT Apollon Limassol 3-1 Olympiada Lympion (1-1)
18:00 FT Omonia 29is Maiou 0-1 Pafos FC (0-0)
Czech Republic - Pohar Ceske posty
16:15 FT Slovan Velvary 2-4 Slavia Praha (2-0)
16:00 FT SK Lisen 0-3 Sparta Praha (0-2)
15:45 FT Loko Vltavin 2-2 Banik Ostrava (0-1)
15:30 FT FK Prepere 0-1 Baumit Jablonec (0-0)
15:30 FT FK Zbuzany 1-2 1. FC Slovacko (0-2)
15:30 FT Fotbal Trinec 0-1 FK Teplice (0-0)
15:30 FT MFK Karvina 1-0 MFK Chrudim (1-0)
15:30 FT Prostejov 0-4 Bohemians 1905 (0-0)
15:30 FT SK Zapy 0-4 FC Hradec Kralove (0-1)
Denmark - DBU Pokalen
18:30 FT BK Marienlyst 1-1 Middelfart (0-0)
18:00 FT Fremad Amager 2-3 Randers FC (2-3)
18:00 FT Nykobing FC 3-0 FC Kobenhavn (2-0)
16:30 FT Aalborg Freja 1-1 Lyseng (1-1)
16:30 FT B1913 3-4 SonderjyskE Haderslev (0-2)
16:30 FT Kjellerup 0-5 FC Midtjylland (0-2)
16:30 FT Vanlose 3-4 Vejle BK (1-1)
16:30 FT VSK Arhus 1-2 FC Nordsjaelland (1-1)
England - EFL Cup
20:45 FT Arsenal London 3-0 AFC Wimbledon (1-0)
20:45 FT Chelsea London 1-1 Aston Villa (0-0)
20:45 FT Manchester United 0-1 West Ham United (0-1)
20:45 FT Millwall FC 0-2 Leicester City (0-0)
20:45 FT Wolves 2-2 Tottenham Hotspur (1-2)
20:30 FT Brighton & Hove 2-0 Swansea City (2-0)
Estonia - A. Le Coq Premium Liiga
18:00 FT Flora Tallinn 5-2 Trans Narva (2-1)
Estonia - Cup
20:30 FT FC Tallinn 1-4 Paide Linnameeskond (0-1)
Faroe Islands - Cup
19:15 FT B71 Sandur 0-5 HB Torshavn (0-1)
Faroe Islands - Effodeildin
19:00 postp TB Tvoroyri - EB Streymur
Finland - Veikkausliiga
17:30 FT Haka Valkeakoski 4-0 SJK Seinajoki (2-0)
17:30 FT HJK Helsinki 0-2 HIFK Helsinki (0-1)
17:30 FT Honka Espoo 0-1 KuPS Kuopio (0-0)
17:30 FT Ilves Tampere 2-0 IFK Mariehamn (1-0)
17:30 FT Inter Turku 4-0 AC Oulu (3-0)
17:30 FT KTP Kotka 1-2 FC Lahti (1-2)
France - Ligue 1
21:00 FT Angers Sporting 0-0 Olympique Marseille (0-0)
21:00 FT FC Lorient 1-0 OGC Nice (1-0)
21:00 FT FC Metz 1-2 Paris St. Germain (1-1)
21:00 FT Olympique Lyonnais 3-1 ESTAC Troyes (0-1)
21:00 FT Racing Lens 0-1 Racing Strasbourg (0-0)
19:00 FT AS Monaco 3-1 AS St. Etienne (1-1)
19:00 FT FC Nantes 3-1 Stade Brest (1-0)
19:00 FT Lille OSC 2-1 Stade Reims (2-0)
19:00 FT Montpellier HSC 3-3 Girondins Bordeaux (1-2)
19:00 FT Stade Rennais 6-0 Clermont Foot (2-0)
Germany - Regionalliga (North)
19:30 FT VfB Lubeck 2-2 Hamburger SV II (0-1)
19:00 FT LSK Hansa 1-1 SSV Jeddeloh (0-0)
Germany - Regionalliga (Northeast)
19:00 FT Hertha BSC II 0-3 SV Babelsberg 03 (0-3)
19:00 FT Lokomotive Leipzig 4-0 Tennis Borussia Berlin (2-0)
Germany - Third Liga
19:00 FT SC Freiburg II 0-1 Eintracht Braunschweig (0-1)
Greece - Superleague
19:30 FT AEK Athens 1-0 Lamia 1964 (0-0)
19:30 FT Aris Thessaloniki 1-0 Panathinaikos FC (1-0)
17:15 FT OFI Crete 0-0 Asteras Tripolis (0-0)
17:15 FT Olympiacos Piraeus 4-1 Apollon Smyrni (1-0)
17:15 FT Panetolikos FC 1-2 PAOK Thessaloniki (0-1)
Honduras - Liga Nacional
03:00 41' Deportivo Victoria 1-1 Honduras Progreso
Hungary - OTP Bank Liga
20:00 FT MOL Fehervar 0-1 Ferencvarosi TC (0-0)
Iceland - First Division
19:30 postp Grotta Seltjarnarnes - IBV Vestmannaeyjar
Iraq - Iraqi Premier League
17:00 FT Najaf FC 3-0 Al-Diwaniya
Israel - Toto Cup Al
19:15 FT Maccabi Haifa 1-1 Hapoel Be'er Sheva (0-1)
Italy - Primavera TIM Cup
17:00 FT US Sassuolo U20 3-0 Perugia U20 (0-0)
16:00 FT Cosenza Calcio U20 3-2 FC Crotone U20 (1-0)
15:00 FT AC Milan U20 6-0 Como U20 (2-0)
15:00 FT Bologna U20 2-2 Pisa U20 (0-2)
15:00 FT Brescia Calcio U20 6-0 Pordenone U20 (2-0)
15:00 FT Cagliari Calcio U20 4-0 Monza U20 (2-0)
15:00 FT Genoa CFC U20 0-2 Alessandria U20 (0-0)
15:00 FT Hellas Verona U20 2-1 Venezia U20 (0-1)
15:00 FT Lecce U20 2-1 Salernitana U20 (2-1)
15:00 FT Parma FC U20 2-2 US Cremonese U20 (1-1)
15:00 FT Pescara Calcio U20 3-2 Spezia Calcio U20 (0-1)
15:00 FT SSC Napoli U20 2-0 Benevento U20 (1-0)
15:00 FT Torino FC U20 3-0 Virtus Entella U20 (1-0)
14:00 FT Ascoli U20 2-1 Frosinone U20
11:00 FT SS Lazio U20 2-0 Reggina 1914 U20 (0-0)
Italy - Serie A
20:45 FT AC Milan 2-0 Venezia FC (0-0)
20:45 FT Cagliari Calcio 0-2 Empoli FC (0-1)
18:30 FT Spezia Calcio 2-3 Juventus Torino (1-1)
18:30 FT US Salernitana 2-2 Hellas Verona (1-2)
Italy - Serie B
20:30 FT US Cremonese 0-3 AC Perugia (0-2)
18:00 FT Ternana Calcio 3-1 Parma FC (0-0)
Italy - Serie C (Group A)
20:30 FT Virtus Verona 1-1 Piacenza Calcio (0-0)
16:30 FT Juventus Torino II 2-1 US Triestina (1-1)
Japan - Emperors Cup
11:00 FT Gamba Osaka 4-1 Shonan Bellmare (3-0)
Japan - J1 League
12:00 FT FC Tokyo 1-1 Nagoya Grampus (1-1)
12:00 FT Kashima Antlers 1-2 Kawasaki Frontale (0-0)
12:00 FT Sanfrecce Hiroshima 0-1 Cerezo Osaka (0-0)
Kazakhstan - Cup
16:00 FT Kairat Almaty 3-0 Kaysar Kyzylorda (1-0)
16:00 FT Tobol Kostanay 1-0 Kyzylzhar Petropavl (0-0)
14:00 FT Caspiy Aktau 0-0 FC Astana (0-0)
14:00 FT FC Taraz 0-0 Shakhter Karagandy (0-0)
Latvia - Higher League
17:00 FT Rigas Futbola Skola 2-1 Liepajas Metalurgs (0-1)
Lithuania - Cup
18:00 FT Suduva Marijampole 0-0 Zalgiris Vilnius (0-0)
Luxembourg - National Division
20:00 FT Etzella Ettelbruck 3-1 FC Wiltz 71 (1-1)
20:00 FT FC Differdange 03 3-0 Hamm Benfica (0-0)
20:00 FT Fola Esch 2-1 Swift Hesperange (2-1)
20:00 FT Racing Union 7-0 US Hostert (3-0)
20:00 FT UNA Strassen 2-1 Progres Niedercorn (0-1)
20:00 FT Union Titus Petange 0-1 Jeunesse Esch (0-1)
20:00 FT US Mondorf 0-1 F91 Dudelange (0-0)
20:00 FT Victoria Rosport 3-2 FC Rodange 91 (2-1)
Macedonia - Cup
15:00 FT FK New Stars 1-4 Borec Veles (1-2)
15:00 FT KF Veleshta 0-1 FC Shkupi (0-1)
15:00 FT Pehchevo 0-2 Shkendija Tetovo (0-1)
Mexico - Ascenso MX
04:00 FT Dorados Sinaloa 3-1 Correcaminos UAT (1-0)
03:30 FT Cancun FC 0-1 Leones Negros (0-1)
02:05 Tampico Madero - Cimarrones Sonora
02:00 75' Pumas Tabasco 1-0 Venados Yucatan (0-0)
00:00 FT Monterrey II 0-1 Mineros Zacatecas (0-1)
00:00 FT Tlaxcala 0-0 Tepatitlan Morelos (0-0)
Mexico - Liga MX
04:00 FT FC Juarez 1-0 Atletico San Luis (1-0)
02:00 78' CF Monterrey 2-0 Deportivo Toluca (1-0)
Moldova - Divizia Nationala
18:00 FT CSF Balti 2-4 Dinamo Auto (1-2)
18:00 FT Milsami Orhei 1-0 Zimbru Chisinau (0-0)
18:00 FT Sheriff Tiraspol 4-0 FC Floresti (1-0)
Morocco - Botola Pro
22:30 FT Mouloudia Oujda 0-2 AS FAR Rabat (0-0)
Netherlands - Eredivisie
21:00 FT Feyenoord Rotterdam 3-1 SC Heerenveen (1-0)
21:00 FT PEC Zwolle 1-1 Sparta Rotterdam (1-1)
20:00 FT FC Groningen 0-1 Vitesse Arnhem (0-1)
18:45 FT Go Ahead Eagles 1-2 PSV Eindhoven (0-1)
18:45 FT NEC Nijmegen 0-3 FC Utrecht (0-1)
Netherlands - KNVB Beker
20:45 FT OSS20 2-1 HSC 21 Brein (1-1)
20:00 FT ADO20 2-1 Koninklijke HFC (1-0)
20:00 FT Gemert 3-1 Tielse Eendracht Combinatie (2-0)
20:00 FT GVV Unitas 1-0 Ter Leede (1-0)
20:00 FT Hoogland 0-1 Westlandia (0-1)
20:00 FT JS Hercules 1-1 ACV Assen (1-0)
20:00 FT Kozakken Boys 2-0 Groene Ster (1-0)
20:00 FT OFC Oostzaan 0-0 Excelsior Maassluis (0-0)
20:00 FT Spakenburg 5-2 UNA (2-1)
20:00 FT Staphors 3-1 Dongen (1-0)
Nicaragua - Liga Primera
04:00 Walter Ferretti - Diriangen FC
01:00 FT Managua FC 3-1 Deportivo Ocotal (1-0)
North America - Scotiabank CONCACAF League
04:00 FT Deportivo Guastatoya 1-1 LD Alajuelense (1-1)
04:00 Deportivo Marathon - Real Esteli
02:00 FT Forge FC 0-0 Independiente La Chorrera (0-0)
02:00 78' Comunicaciones FC 1-1 Alianza San Salvador (1-1)
Norway - Cup
20:00 FT Viking Stavanger 3-1 Rosenborg Trondheim (1-0)
18:00 FT Alta IF 1-2 Bodo Glimt (0-1)
18:00 FT Bryne FK 1-4 Molde FK (1-2)
18:00 FT HamKam 1-2 Raufoss (1-2)
18:00 FT Harstad IL 0-5 Brann Bergen (0-1)
18:00 FT Kongsvinger 4-1 Flekkeroy IL (1-0)
18:00 FT Moss 1-7 Sandnes Ulf (1-4)
18:00 FT Nardo FK 2-2 FK Arendal (2-1)
18:00 FT Oygarden FK 0-5 Sarpsborg 08 (0-3)
18:00 FT Ranheim Trondheim 1-1 Aalesunds FK (1-0)
18:00 FT Sogndal IL 0-2 Asane Fotball (0-1)
18:00 FT Start Kristiansand 4-2 Mjondalen IF (1-1)
18:00 FT Stromsgodset Drammen 5-1 Stabaek Baerum (2-1)
18:00 FT Valerenga Oslo 0-3 Odd Skien (0-1)
17:00 FT Grorud 2-2 Lillestrom SK (2-1)
17:00 FT KFUM Oslo 3-1 Kristiansund BK (1-1)
Peru - First Division
22:30 FT Sporting Cristal 1-3 CA Mannucci (0-2)
20:15 FT Alianza Lima 1-0 FBC Melgar (0-0)
18:00 FT Sport Boys 3-2 Cusco FC (1-0)
Poland - Remes Puchar Polski
20:30 FT Stal Mielec 1-3 Wisla Krakow (0-2)
20:00 FT Korona Kielce 2-2 Wisla Plock (1-0)
19:45 FT WKP Wloclavia Wloclawek 0-2 Piast Gliwice (0-1)
19:15 FT Stal Rzeszow 2-4 Rakow Czestochowa (0-2)
19:00 FT Miedz Legnica 4-0 Odra Opole (3-0)
19:00 FT Motor Lublin 1-0 TS Podbeskidzie (1-0)
17:30 FT Wigry Suwalki 1-3 Legia Warszawa (1-1)
16:00 FT Concordia Elblag 0-2 Unia Skierniewice (0-1)
16:00 FT Sleza Wroclaw 3-2 Chojniczanka Chojnice (1-0)
15:30 FT Orleta Radzyn Podlaski 2-3 Lechia Zielona Gora (2-2)
14:30 FT Gornik Zabrze 2-0 Radomiak Radom (1-0)
Portugal - Taca da Liga
22:15 FT FC Famalicao 5-0 FC Penafiel (1-0)
20:00 FT Rio Ave FC 2-2 Santa Clara (1-2)
Qatar - Stars League
18:30 FT Khor SC 1-2 Wakrah SC (0-2)
18:30 FT Rayyan SC 2-4 Al Sadd Doha (1-3)
15:45 FT Al Duhail Doha 3-1 Al Gharafa Al Rayyan (1-0)
Romania - Cupa Romaniei Timisoreana
20:00 FT Corvinul Hunedoara 3-3 FCSB (0-2)
17:00 FT Farul Constanta 0-1 Sepsi Sfantu Gheorghe (0-0)
15:30 FT 1910 Oradea 0-1 FC Hermannstadt (0-0)
15:30 FT Concordia Chiajna 0-0 Gaz Metan Medias (0-0)
15:30 FT CSS Slatina 1-2 Dunarea Calarasi (1-0)
15:30 FT Gloria Buzau 1-1 Academica Clinceni (0-1)
15:30 FT Miercurea Ciuc 0-1 Chindia Targoviste (0-1)
15:30 FT Unirea Slobozia 0-1 Politehnica Timisoara (0-0)
14:00 FT Arges Pitesti 0-0 FC Botosani (0-0)
Russia - Pirelli Cup
18:30 FT Chayka Peschanokopskoye 1-0 FC Rostov (1-0)
17:00 FT Dynamo Bryansk 1-6 Arsenal Tula (1-4)
17:00 FT Dynamo Stavropol 0-6 Dynamo Moscow (0-3)
17:00 FT FK Saransk 1-1 FC Khimki (0-1)
15:00 FT FC Leningradets 0-2 FC Krasnodar (0-1)
15:00 FT FK Kairat Moskva 0-3 Akhmat Grozny (0-1)
15:00 FT Znamya Noginsk 0-10 Krylia Sovetov (0-4)
14:00 FT Legion Dynamo 1-1 FC Ufa (0-0)
11:30 FT Dynamo Barnaul 0-1 Nizhny Novgorod (0-1)
Russia - Professional Football League (South)
15:00 FT Kuban Holding 4-0 Rotor Volgograd II (2-0)
Saudi Arabia - Prince Mohammad bin Salman League
19:15 FT Al Adalah Al Hasa 3-0 Diriyah (2-0)
17:45 FT Bisha FC 0-1 Ohod Medina (0-0)
17:15 FT Al Quadisiya 3-1 Al Akhdoud (3-0)
Scotland - Communities League Cup
20:45 FT Dundee FC 0-2 St. Johnstone Perth (0-0)
20:45 FT Glasgow Rangers 2-0 Livingston FC (0-0)
Serbia - First League
19:00 FT Javor Ivanjica 2-0 OFK Backa (1-0)
16:00 FT FK Indjija 5-3 Graficar Beograd (3-2)
16:00 FT FK Loznica 2-0 Timok (0-0)
16:00 FT Kabel Novi Sad 0-3 IMT Novi Beograd (0-2)
16:00 FT OFK Zarkovo 1-3 Macva Sabac (0-1)
16:00 FT Rad Beograd 2-1 Zlatibor Cajetina (2-0)
16:00 FT Radnicki Sremska Mitrovica 3-0 Buducnost Dobanovci (2-0)
16:00 FT Zeleznicar Pancevo 3-0 Mladost Novi Sad (2-0)
Serbia - SuperLiga
17:30 FT Napredak Krusevac 1-2 Cukaricki Beograd (0-1)
17:30 FT Spartak Subotica 1-2 Proleter Novi Sad (0-1)
15:30 FT Radnicki Kragujevac 2-1 Novi Pazar (2-1)
Slovakia - First League
18:00 FT MFK Ruzomberok 1-0 Slovan Bratislava (0-0)
Slovakia - Slovnaft Cup
15:30 FT Castkovce 1-1 MSK Puchov (1-1)
15:30 FT Jednota Banova 0-0 MSK Zilina (0-0)
15:30 FT KFC Komarno 0-0 Dunajska Streda (0-0)
15:30 FT Lokomotiva Kosice 1-2 Odeva Lipany (0-2)
15:30 FT Nafta Gbely 0-3 FK Senica (0-1)
15:30 FT OFK Trebatice 0-9 Zlate Moravce (0-3)
15:30 FT SK Novohrad Lucenec 2-5 FC Kosice (0-1)
15:30 FT Spartak Medzev 1-3 Humenne (1-1)
15:30 FT Spartak Medzilaborce 0-0 Vranov n. Toplou (0-0)
15:30 FT Zeleziarne Podbrezova 2-1 Banska Bystrica (1-0)
Slovenia - PrvaLiga
20:15 FT Olimpija Ljubljana 2-1 NK Domzale (1-1)
17:00 FT NK Radomlje 0-2 NK Bravo (0-1)
Slovenia - Second League
16:00 FT Jadran Dekani 0-0 NK Bilje (0-0)
16:00 FT NK Krsko 0-1 ND Gorica (0-1)
South Africa - ABSA Premiership
17:00 FT Maritzburg United 1-0 Marumo Gallants FC (0-0)
15:00 FT Golden Arrows 2-2 AmaZulu Durban (1-1)
South Africa - National First Division
15:00 FT Free State Stars 2-1 TS Sporting (2-0)
15:00 FT Polokwane City 4-0 Richards Bay (3-0)
15:00 FT Pretoria Callies 1-2 JDR Stars (1-1)
15:00 FT Venda FC 0-0 Jomo Cosmos (0-0)
South America - Copa Bridgestone Libertadores
02:30 FT SE Palmeiras 0-0 Atletico Mineiro (0-0)
02:30 54' Regatas Flamengo 2-0 Barcelona Sporting (2-0)
South America - Copa Total Sudamericana
00:15 FT Atletico Bragantino 2-0 Libertad Asuncion (1-0)
South Korea - K League 2
12:00 FT Busan IPark 1-1 Seoul E-Land (1-0)
South Korea - K League Classic
12:00 FT FC Seoul 0-0 Incheon United (0-0)
09:30 FT Suwon FC 3-1 Seongnam Ilhwa (0-0)
07:00 FT Jeju United 0-1 Daegu FC (0-0)
Spain - La Liga
22:00 FT Real Madrid 6-1 RCD Mallorca (3-1)
22:00 FT Villarreal CF 4-1 Elche CF (2-1)
19:30 FT RCD Espanyol 1-0 Deportivo Alaves (0-0)
19:30 FT Sevilla FC 3-1 Valencia CF (3-1)
Sweden - Allsvenskan
19:00 FT Djurgardens IF 3-2 Degerfors IF (2-0)
19:00 FT IF Elfsborg 0-1 Malmo FF (0-0)
19:00 FT Orebro SK 2-0 Ostersunds FK (0-0)
19:00 FT Sirius Uppsala 2-4 IFK Norrkoping (1-2)
Sweden - Folksam U21 Allsvenskan (North)
14:00 FT Djurgardens IF U21 1-2 Sundsvall U21 (0-1)
Switzerland - Challenge League
20:30 FT Neuchatel Xamax 3-1 Stade Lausanne Ouchy (2-0)
18:00 FT Kriens 0-2 Yverdon (0-1)
Switzerland - Raiffeisen Super League
20:30 FT FC St. Gallen 0-2 FC Basel (0-1)
18:00 FT Lausanne Sport 1-6 Young Boys (0-2)
Turkey - Super Lig
19:00 FT Goztepe SK 0-2 Hatayspor (0-1)
19:00 FT Kayserispor 3-0 Galatasaray SK (2-0)
16:00 FT Gaziantepspor 1-0 Istanbul BBSK (1-0)
Ukraine - Cup
18:00 FT Obolon Brovar 0-1 Veres Rivne (0-0)
16:00 FT FC VPK-Ahro 1-2 SC Dnipro-1 (0-1)
16:00 FT Volyn Lutsk 0-0 FC Mariupol (0-0)
14:00 FT LNZ Cherkasy 2-1 Inhuiets Petrove (1-1)
12:00 FT Tavriya Simferopol 1-3 FC Olexandria (1-2)
Ukraine - Inter Super Cup
20:00 FT Shakhtar Donetsk 3-0 Dynamo Kyiv (1-0)
United States - Major League Soccer
02:00 78' Chicago Fire 2-2 New England Revolution (1-1)
02:00 76' New York Red Bulls 0-1 New York City FC (0-1)
01:30 FT Inter Miami 1-5 Nashville SC (0-2)
United States - USL Championship
04:00 Oakland Roots - San Diego Loyal
04:00 Tacoma Defiance - Sacramento Republic
03:00 36' Austin Bold 1-0 El Paso Locomotive
02:00 80' Memphis 901 1-0 Indy Eleven (1-0)
01:45 FT Charlotte Independence 2-0 Miami FC (1-0)
01:30 FT Atlanta United II 0-4 Birmingham Legion (0-1)
01:00 FT Charleston Battery 2-3 New York Red Bulls II (1-2)
Wales - The Word Cup
20:45 FT Penrhyncoch FC 1-3 Pontypridd (1-2)
World - Club Friendly
20:30 FT Lincoln Red Imps 1-3 College Europa (1-1)
World - International Friendly
18:00 FT Sweden U16 1-0 Norway U16
16:00 FT Portugal W U17 0-1 Ireland W U17 (0-0)
03:00 FT Costa Rica W 3-2 Panama W (2-0)
02:00 FT Mexico W 2-0 Colombia W (1-0)
01:45 FT United States W 8-0 Paraguay W (5-0)